Откријте ја нашата нова Smart TV апликација и уживајте во стримање!
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Препораки

Најдобрите мини-серии кои можете да ги изгледате во еден ден

Не е никаква тајна тоа што сериите во последните десетина години со својата популарност далеку ги надминаа филмовите, како ни тоа дека посебно место меѓу нив заземаат мини сериите кои со своето траење се наоѓаат токму на „златната средина“ помеѓу класичните серии и филмовите. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Филмови со добитници на Оскар во главните улоги кои мора да ги гледате

Од далечната 1929 година па сè до денешен ден, американската филмска награда Оскар се доделуваше само на ретки среќници. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Најдобро оценетите серии на ИМДБ само на Pickbox NOW

Како најголема и најдоверлива база за филмови, серии и телевизиски емисии во светот, ИМДБ е токму онаа страница што ја посетуваме кога сакаме да провериме дали некој филм или серија вреди за нашето скапоцено време или не. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Серии настанати според бестселери кои секако мора да ги погледнете

Ако сте желни за квалитетни екранизации на омилените бестселери, богатата понуда на стриминг сервисот Pickbox NOW подготвено ќе ја задоволи вашата глад за гледање 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Вистинити крими (true-crime) серии за случаи за кои не сте чуле, а од кои ќе ве полазат морници

Независно од тоа дали се работи за филмови, серии, поткасти или книги, true-crime (вистинит криминал) жанрот е единствен токму благодарејќи му на својот нефикциски квалитет. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Роња, ќерката на ограбувачот

Возбудлива адаптација на класиката на светски познатата писателка Астрид Линдгрен 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Пет култни серии кои никако не смеете да ги заобиколите

Култните серии никогаш не се култни без причина, а во продолжение ви донесуваме пет кои и повеќе од заслужено го стекнаа својот легендарен статус. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Best of 2023

Откријте зошто овие серии заедно собраа повеќе од 120 светски и европски номинации! 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Европски серии за кои не сте чуле, а би требал

Скриени скапоцени камења: 9 европски серии кои (можеби) не сте чуле, а ќе ве воодушеват. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

скандинавски тинејџерски серии

5 прекрасни сканди серии за станување возрасен кои ви ги препорачуваме да ги погледнете што е можно поскоро. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Најдобрите британски серии некогаш снимени

Британската телевизија секогаш се истакнувала со својата единственост и отсекогаш имала многу да понуди. 
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ
Вчитување...