Гледај истовремено на два уреда по најниска цена!
ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ

Top 10 Series

НАПНАТИ

Годината зад нас донесе комбинација од најлудите трилери и криминалистички серии. Овие серии ќе ве држат на работ на неизвесноста и ќе ве натераат да се запрашате: "Што ќе се случи следната година?"

ЗАБАВНИ

Од мини-серии до бисери во повеќе сезони, времето ни поминуваше побрзо со насловите кои се гледаат во еден здив. Откријте нови светови, заплети и расплети.

НЕЗАМЕНЛИВИ

Сериите што донесоа поинакви, пооткачени и сосема свежи погледи на класичните криминалистички формати, приказни за тинејџерската популација, скандинавски ноар... Ова се серии кои дефинитивно не се за секого.

2023 година сигурно беше година на „стримање“, а првиот стриминг-сервис во регионот, Pickbox NOW, донесе извонреден избор на серии кои ги воодушевија гледачите и ги освоија критичарите. Во десетте неверојатни наслови публиката зачекори во различни жанрови, доживеа напнатост, хумор и ги истражи емоционалните длабочини. Откријте зошто овие серии заедно собраа повеќе од 120 светски и европски номинации!

Ова се десетте најдобри серии во 2023 година на Pickbox NOW според рецензиите на публиката и според критичарите од најпознатите светски портали кои се согласуваат околу квалитетот и завидната продукција на овие наслови


1. Долина на среќата (Happy Valley)
⭐ IMDb 8.5/10


Со повеќе од 50 номинации и 27 освоени престижни награди, серијата остава силен впечаток на критичарите и на публиката, носејќи ја титулата на една од најдобрите серии во 2023 година. Во третата сезона на британскиот криминалистички трилер, истакнатата детективка Кетрин Кејвуд се соочува со нови предизвици кои ја ставаат на тест нејзината храброст и одлучност. Низ замрсената мрежа од злосторства, ја следиме нејзината борба за правда додека открива неочекувани тајни кои ќе ги потресат темелите на нејзиниот професионален и личен живот."Crime TV at it’s finest!", Vogue


1. Долина на среќата (Happy Valley)
⭐ IMDb 8.3/10


И покрај многуте номинации за наградата БАФТА и други европски награди, серијата и понатаму остана верна на своите корени, носејќи вистинска британска криминалистичка драма. Во осмата сезона на саканите ликови им се придружува новата главна детективка Рут Калдер во истрагата на комплексни злосторства на живописните Шетландски Острови. Нејзината остра интуиција и посветеност кон вистината даваат свежина, создавајќи неочекувани пресврти и емотивни моменти.


"A proven winner!", Chicago Tribune


3. Случајот на подморницата Виџил (Vigil)
⭐ IMDb 7.4/10


Освојувајќи меѓународни награди, како „Еми“ за најдобра драмска серија во 2022 година, серијата се враќа со втората сезона на напнатиот трилер сместен на нова локација. Инспекторката Ејми Силва се соочува со комплексен нов непријател кој напаѓа од небо, откривајќи нови тајни и соочувајќи се со предизвиците кои ѝ се закануваат на нејзината сопствена безбедност.


"Record-breaking TV series", Deadline4. Наопаку (Upright)
⭐ IMDb 8.4/10


Оваа австралиска мрачна комедија ја следи неверојатната авантура на неспоивите партнери Лаки и Мег, кои ја освоија публиката со шармот и искреноста и со тоа заслужија висока оценка 8,4 на ИМДБ. Носејќи смеа, солзи, предизвици и длабоки емоции, приказната не го следи само патувањето кон родниот град на Лаки, туку и развојот на неочекуваното пријателство."Clever, scenic and addictively good!", The Guardian


5. Глава (The Head)
⭐ IMDb 6.8/10


Серијата којашто „Варајети“ ја прогласи за една од најдобрите меѓународни серии во 2022 година, ја освои публиката со двете сезони. Во првата сезона серијата е сместена во истражувачки камп на Антарктикот и нуди интензивен трилер кој ги открива тајните и мрачните злосторства кои се случиле таа зима. Во новото продолжение актерската постава од целиот свет додава напната атмосфера на нова локација, овој пат во топлите краишта на товарен брод."Best international TV series of the year", Variety


6. Излез (Exit)
⭐ IMDb 8.2/10


Заснована на вистински настани и на животите на норвешката елита, оваа драма носи нови предизвици за групата пријатели соочени со деловни и лични проблеми. Во динамичните односи и заплетите ликовите се среќаваат со различни животни промени, откривајќи ги своите внатрешни сили и слабости среде турбулентните околности. Односите на оваа група пријатели доживуваат крах во третата сезона, којашто премиерно оваа година стигна на Pickbox NOW."Greed, sex and dysfunctional lure more than a million viewers", Nordisk Film & TV Fond7. Еден од момците (One of the Boys)
⭐ IMDb 6.4/10


Сместена во мал град, оваа скандинавска драма го следи социјално неприлагодениот Лау кој мора да ја докаже својата машкост додека се бори со привлечноста кон друго момче. Емотивната приказна за пријателство и предизвиците на растењето во светот на младите, ја открива силата на заедништвото, љубовта и пријателството."An accurate and poetic coming-of-age tale,", Series Mania Forum8. Сакај ме (Love Me)
⭐ IMDb 7.5/10


Втората сезона на австралиската драма продолжува да ги истражува љубовните врски и комплексностите на современото општество, низ интригантни заплети и емотивни подеми и падови на едно семејство. Прикажувајќи една наизглед обична група луѓе, се поставуваат многу прашања за љубовта, лојалноста и сопствената среќа."Very middle class, very Melbourne – and very compelling", The Guardian9. Крајот на летото (End of Summer)
⭐ IMDb 8.4/10


Данската „ноар“ драма ја следи младата Вера која се соочува со неочекуван настан во текот на летните одмори во 1990-тите, кога нејзиниот помлад брат Били исчезнува. Години подоцна, случајот повторно се отвора со доаѓањето на непознато момче во нејзиниот живот.


"A psychological thriller series based Anders de la Motte’s bestseller", Variety10. Бившата жена (Ex-Wife)
⭐ IMDb 6.4/10


Во интригантната мини серија се истражува како идиличните семејни односи можат брзо да станат компликувани кога неочекувано ќе се појави несакана гостинка. Овој напнат трилер ја следи младата мајка Таша во нејзината борба да ја заштити својата мала ќерка од бившата сопруга на нејзиниот маж, која неуморно ги следи.


"The Ex-Wife has the pulpy, psychological thriller vibe", DeciderНајчести прашања

Зошто Pickbox NOW?
Како да ја активирате услугата за стриминг Pickbox NOW? Каде сѐ можете да гледате? Колкава е цената на пакетите? Откријте ги одговорите на овие и на многу други прашања, дознајте зошто бинџувањето е послатко на Pickbox NOW и уживајте во одличната европска и светска продукција!

Вчитување...